close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • AKTUALNOŚCI

 • 10 czerwca 2019

  Nagradzana polska reżyserka wzięła udział w Festiwalu Kina Europejskiego

  kadr z filmu "Wieża"Wielokrotnie nagradzana (min. nagroda Ministra Kultury, nagrody na Festiwalu Polskich Filmów w Gdyni i Paszport „Polityki”), debiutująca polska reżyserka Jagoda Szelc, absolwentka szkoły filmowej w Łodzi, wzięła udział w Festiwalu Kina Europejskiego. Festiwal, który odbył się w 15 chilijskich miastach, wyświetlił film „Wieża. Jasny dzień” w Santiago, Antofagaście, Castro i Puerto Montt.

   

  Sama reżyserka poprowadziła warsztaty pt. „Praca reżysera w niskobudżetowej produkcji” w szkole filmowej Instytutu ARCOS w Santiago i w centrum rezydencji ISLA w Antofagaście, oraz wzięła udział w konferencji na temat roli kobiet w filmie niezależnym zorganizowanej w Muzeum Sztuki Współczesnej w Santiago.

   

  Jagoda Szelc odwiedziła też ambasadę, gdzie rozmawiała z Ambasadorem Jackiem Gawryszewskim na temat polskiego przemysłu filmowego i edukacji filmowej.

   

  Wizyta Jagody Szelc w Chile była współfinansowana przez Ambasadę RP w Santiago, Europejską Komisję Filmową oraz Festiwal Sztuki Współczesnej SACO.

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: