close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • AKTUALNOŚCI

 • 12 października 2018

  Przedstawiciel chilijskiego środowiska polonijnego wziął udział V Światowym Zjeździe Polonii i Polaków z Zagranicy, który w dniach 20 – 23 września odbył się w Warszawie.

  W roku 100 – lecia Odzyskania Niepodległości pod honorowym patronatem Prezydenta Andrzeja Dudy   w Warszawie odbył się V Światowy Zjazd Polonii i Polaków z Zagranicy. Wśród kilkuset delegatów, reprezentujących środowiska polonijne z 40 krajów świata znalazł się także przedstawiciel Polaków mieszkających w Chile. Pan Paweł Ciaranek uczestniczył w  licznych spotkaniach z udziałem najwyższych władz państwowych, w tym z Prezydentem Andrzejem Dudą,  Premierem Mateuszem Morawieckim, Marszałkiem Sejmu RP Markiem Kuchcińskim oraz Marszałkiem Senatu RP Stanisławem Karczewskim.

  V Zjazd Polonii i Polaków z Zagranicy był doskonałą okazją do spotkań naszych Rodaków i wymiany doświadczeń, dot. aktywności środowisk polonijnych z różnych krajów w obszarze promocji Polski  i jej osiągnieć.  Ponadto uczestnicy Zjazdu dyskutowali na temat inicjatywy Senatu RP zwiększenia liczby Senatorów o dwóch przedstawicieli Polonii.

   

   

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: